top of page
Image-empty-state.png

Sarıgözoğlu A.Ş

+90 (236) 213 07 60

Organize Sanayi Bölgesi 3. Kısım, Necip Turagankur Cad. No:2 MANİSA-TÜRKİYE

1957 yılında İsmail SARIGÖZOĞLU tarafından İzmir’de kurulan SARIGÖZOĞLU, sahip olduğu bilgi, tecrübe ve teknolojik güç sayesinde Ford, Tofaş, Mercedes, Renault, Bosch, Bmw, Volkswagen, Audi, Bently, Jaguar, Porsche gibi otomotiv sektörünün önde gelen OEM’ lerine hizmet vermektedir. 1976 yılında Manisa’da, 1999’da Aksaray’da ve son olarak 2009 yılında Bursa’da yapmış olduğu yatırımlarıyla sürekli büyüyen ve gelişen SARIGÖZOĞLU, şu anda 3 farklı şehirde 4 fabrika ve 1015 çalışanı ile üç kuşaktır sac kalıpçılığı, otomotiv ve beyaz eşya sektöründe faaliyet göstermektedir.
Otomotiv sektörünün gelişmiş yan sanayilerinden biri olarak araçların kozmetik olarak adlandırılan büyük dış panel parçalarından, robotlu kaynak sistemleriyle bu parçaların montajından, kalın şasi parçalarına kadar geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır.
Asli sektörü otomotiv olsa da beyaz eşya sektöründe de Türkiye, Fransa, Almanya ve İngiltere’de bulunan Bosch firmalarına kombi üretiminde kullanılan iç ve dış sac aksamları için yıllardır kalıp ve seri üretim konularında hizmet vermektedir.
SARIGÖZOĞLU, müşteri isteklerini ön planda tutmayı şirket kültürünün bir parçası olarak kabul edip her kalıbın üretimini başlı başına bir proje kapsamında yürütür. Bu proje süreci fizibilite çalışmaları ve simülasyonlar doğrultusunda tasarım ile başlar, üretim aşamasını planlayarak model de dahil olmak üzere pres altı çalışmaları ile sonuçlandırılır.
Kurulduğu günden bugüne kadar birçok başarıya imza atan SARIGÖZOĞLU sahip olduğu ISO 9001 – ISO TS 16949, ISO 14001 ve Q1 belgeleri ile yurtiçi ve yurtdışındaki müşterilerinin beklentilerini eksiksiz karşılamaktadır.
Önce insan anlayışı sebebiyle, birçok öğrenciye burs veren SARIGÖZOĞLU ayrıca, hali hazırda çalışanlarına şirket içi ve şirket dışı eğitim olanakları sunmaktadır. Son olarak da teknik personel istihdamına yönelik bir okul açmış ve bu okulun öğrencilerine istihdam garantisi vermiştir.

bottom of page