top of page
airplane-in-the-sky-at-sunrise-PERLNNY.j

 “FOR OUR CHILDREN AND YOUTH” 

2.jpg

As Aerospace Cluster Association (ACA), we carry out studies for and with our children and youth in order to support a sustainable future, while investing today in innovative studies and projects in Aviation and Space with our member companies for creating a strong and competitive eco-system.

In this respect, on one hand, as an Institution supported by ACA, we contribute to the future by focusing advanced training of technical experts as called "required personnel" for the sector with Ege University Aviation Vocational School, which we have been supporting since its establishment. On the other hand, we have created a Project called "Space and Children" with the participation of our members the Space Camp Turkey and STM. Under this project, we aim to foster information exhange and trainings to children and plan to work on joint projects to raise awareness about future space studies for students from different age groups.

Ongoing Studies:

- Annual scholarship support for 10 students from Ege University Aviation Vocational School

- Laptop support for Ege University Aviation Vocational School students during the pandemic period

- Scholarship support for the overseas expenses of 3 students of Ege University Aviation Vocational School who are eligible to Erasmus (+) internship

- Participation in the work of the ECSITE (European Association of Science Centers and Museums) Space Group, which also includes the members from the European Space Agency (ESA)

 

Planned Studies:

- During the E-Pal Week event to be held in Space Camp Turkey between July 4 and July 10, 2021, DELTA V Space Technologies Inc. Chairman of the Board Mr. Arif KARABEYOĞLU's participation as a guest speaker

- Organizing webinars on different topics (Asteroids and Earth, Space Pollution, Radiation Protection, Space Suits) within Space Camp Turkey

- Creating a project proposal similar to TÜRKSAT and CANSAT

- Joint collaboration on EU Supported project calls associated with space and related issues

- Carrying out project studies with the members of ECSITE Space Group

Usefull Links :

“Değerli Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği,

 

Ben Ege Üniversitesi Havacılık Meslek Yüksek Okulu öğrencisi Onur Cem İPEK. 01/08/2021 ve 04/10/2021 tarihleri aralığında katıldığım ERASMUS+ Staj Hareketliliği Programını başarı ile tamamlamış ve Türkiye'ye geri dönmüş bulunmaktayım. Sizlerle değerli hocam Doç. Dr. Rüstem Barış YEŞİLAY sayesinde iletişime geçmiş ve katıldığım Erasmus Staj Hareketliliği için görüşmelere başlamıştık. Bu programı başarı ile tamamlamamda en büyük rollerden biri sizin ilginiz ve sağladığınız desteklerdir. Bu yüzden size bütün içtenliğim ile bir teşekkürü borç bilirim.

 

Stajımı gerçekleştirmeden önce bazı hayallerim vardı. Portekiz’de bir uçuş okulunda stajımı gerçekleştirmek bana hayallerime daha sıkı sarılmam gerektiğini gösterdi. Bu yüzden hibe desteğiniz yalnızca 2 aylık olan bu stajım için değil orada edindiğim bilgi ve tecrübelerden dolayı bütün geleceğimi etkileyeceğini düşünüyorum. 

 Değerli destekleriniz ve ilginiz için teşekkür ediyorum.”

Değerli Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği,

 

Merhabalar,    adım Berilsu KAVLAK. Ege Üniversitesi Havacılık Meslek Yüksek Okulu Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümü 2. sınıf öğrencisiydim. Sizlerin maddi ve manevi anlamda sağlamış olduğunuz destek sayesinde stajımı Erasmus+ Staj Hareketliliği programı kapsamında İspanya Madrid'de gerçekleştirmiş bulunmaktayım. Programı başarı ile tamamlayarak mezun olmuş durumdayım.

Staj süresince kendime yeni şeyler katmanın, kendimi bölümüm açısından geliştirmenin yanı sıra yeni kültürler ve yerler de keşfederek bakış açımı olumlu bir yönde değiştirmeme katkı sağladığınız için sizlere teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca, stajımı yaparken çalışmış olduğum konuyla ilgili bir konferans gerçekleştirildi ve birçok ülkeden katılımcının da bulunduğu bu konferansta sunum yapma şansına sahip oldum.

 

İspanya'da geçirmiş olduğum süre boyunca aslında bölümümün benim için ne kadar kıymetli olduğunu ve hedeflerime daha da azimli bir şekilde ilerlemem gerektiğini fark etmemi de sağladınız. Stajım bana aynı zamanda farklı bir bakış açısı kazandırmakla birlikte yeni bağlantılar da kurmamı sağlayarak yeni fırsatlar yarattı. İlginiz, desteğiniz için çok teşekkür ederim.

Öğrencimiz İzzet Umut ERDEMİR'in Erasmus dönüşü bizlere yazdığı mesaj;

Değerli Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği,

 

Merhabalar, Ben Ege Üniversitesi Havacılık Meslek Yüksek Okulu Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümünden İzzet Umut Erdemir. Sizlerin maddi ve manevi desteğiniz sayesinde İspanya'da yapmış olduğum Erasmus+ stajımı tamamlamış bulunmaktayım. Stajımı başarı ile tamamlayarak mezun olmuş durumdayım.

 

Yapmış olduğum staj süresince kendimi daha üst seviyeye taşıdığıma inanmaktayım. Yeni bir kültürün içinde bulunmak, farklı bir iş dalının içinde bulunmak dünyaya bakış açımı daha da genişletti. Stajım sırasında benimde parçası olduğum bir uluslararası konferansta sunum yapma fırsatı buldum. Bu dönemde beni etkileyen her şey sizin sayenizde oldu. Bunun için sizlere tekrardan teşekkür ederim.

 

İspanya'da geçirmiş olduğum süre boyunca bölümümün ne kadar önemli olduğunu tekrardan anladım. Dikey Geçiş Sınavını da kazanmam ile birlikte geçirmiş olduğum bu süre sonunda bölümüm ve hedeflerime daha sıkı sarılmam gerektiğini anlamış bulunmaktayım. Sizin sayenizde staj süremde yeni bağlantılar ve yeni hareketlilik fırsatları bulmuş bulunmaktayım. Bu süreçte bana vermiş olduğunuz maddi ve manevi destek sayesinde yaşamış olduğum deneyimleri sizlerle ekte paylaşıyor olacağım. Tekrardan her şey için çok teşekkür ederim.

bottom of page