top of page
Image-empty-state.png

Volt Teknoloji Geliştirme ve Mihendislik A.Ş.

+90 (232) 877 10 60

Kemalpaşa OSB Mah. 31.Sk. No:8 Kemalpaşa 35735 – İzmir – Türkiye

Volt Teknoloji Geliştirme ve Mühendislik A.Ş. (Volt Savunma), devletimizin savunma sanayisine verdiği önem ve silah sistemleri ve mühimmat üretiminde yerli sanayinin gücünü ve rolünü ilerletmeye yönelik politikaları doğrultusunda, özgün tasarım kabiliyetlerine ve ileri teknolojiye sahip bir firma olarak, 2018 yılında kurulmuştur.
Devletimizin savunma sanayine verdiği önem ve yerli sanayinin ülkenin savunma ve güvenlik alanındaki silah sistemleri ve mühimmat üretim gücünü ve rolünü ilerletmeye yönelik politikaları kapsamında, özgün tasarım ve ileri teknoloji yetenekleriyle halihazırda Savunma Sanayi Başkanlığı liderliğinde yürütülen projelerde Türk Savunma Sanayinin öncü firmaları ile çalışmalarını sürdürmektedir.
Elektrik motorları ve sürücüleri, güç ve güç aktarma sistemleri, silah ve mühimmat alt sistemleri, elektromekanik tahrik sistemlerinde sürekli gelişim ve sürdürülebilirliği AR-GE safhasından entegre lojistik destek sürecine kadar karşılayacak şekilde sağlanmaktadır.
45.000 metrekare kapalı alanda kurulu tesisimizde, alanında tecrübeli personelimiz ve teknoloji ürünü tezgahlarımızla; Talaşlı İmalat, Bobinaj, Montaj, Laminasyon, Metal Enjeksiyon, Plastik Enjeksiyon Kalıp İmalatı, Kablaj, Tel Erezyon ve Boya işlemleri yapılmaktadır.
Volt Teknoloji Geliştirme ve Mühendislik A.Ş.; yüksek teknoloji ürünü elektrik, elektronik, mekanik tasarımlar, analitik modellemeler ile prototip ve seri üretim kabiliyetlerine sahiptir. Bunun yanı sıra otomatik seri üretim bandı kurma, test sistemleri tasarımı ve üretimi, makine, kalıp, aparat tasarımı ve üretimlerini de gerçekleştirmektedir.
Volt Savunma ailesi, ülke savunmasına hizmet etmek amacıyla milli ve yerli silah ve mühimmat sistemlerini destekliyor. Bu kapsamda, onlara ait alt sistemleri tamamen yerlileştiriyor.
Volt Savunma; Millî Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayii Başkanlığı, TÜBİTAK, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı ve diğer savunma ve havacılık sanayisi firmalarının Stratejik Çözüm Ortağı olarak silah sistemleri ve mühimmat alanında ülkemizde lider firmalardan biri olma yolunda yeni teknolojiler üreterek geliştirdiği sistemleri, global pazara sunmak için var gücüyle çalışmaktadır.

bottom of page