top of page

HAVELSAN 1. İZMİR TEDARİKÇİ İŞBİRLİĞİ GELİŞTİRME ZİRVESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

HAVELSAN'ın yerlileştirme çalışmaları kapsamında tek bir il özelinde ilk defa organize edilen; Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Şenol, Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Gökay ve Ahmet Akyol ile Genel Müdür Ahmet Hamdi Atalay'ın da katılım sağladığı 1. Tedarikçi İş Birliği Zirvesi 4-5 Şubat 2019 tarihlerinde 9 Eylül Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirilmiştir.


Açılış konuşmalarında Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği (HUKD) Genel Sekreteri Yalçın Yılmazkaya tarafında da bir konuşma yapılmış ve sonrasında HUKD Koordinatörü Zeynep Üçok Zor tarafından katılımcılara SSB 2018-2022 Savunma Sanayi Sektörel Strateji Dokümanı kapsamındaki yerlileştirme ve kümelenme yaklaşımına dair bilgiler de içeren bir tanıtım sunumu gerçekleştirilmiştir.

Program kapsamında HAVELSAN proje çalışmalarını, yerlileştirme ve tedarikçi işbirliği faaliyetlerini içeren sunumlar ile Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Borsası, bölge firmaları Vestel ve BMC'nin tanıtım sunumlarına yer verilmiştir.


HAVELSAN AR-GE, Teknoloji ve Ürün Yönetimi Direktörü Doç. Dr. İzzet Gökhan Özbilgin'in moderatörlüğünü yaptığı panelde ise;

*İzmir Teknopark Genel Müdürü Murat Erten, *İzmir Bilimpark Genel Müdürü Kayahan Dede, *Ege Üniversitesi Teknopark Genel Müdürü Yener Mercanköşk, *Dokuz Eylül Üniversitesi Teknopark Genel Müdürü Melih Akdoğan, *Yaşar Üniversitesi Teknopark Genel Müdürü Necip Özbey, *Manisa Teknokent Genel Müdürü Hüseyin Aktaş, *ADÜ Teknokent Genel Müdürü Cemal İyem konuşmacı olarak yer almıştır.

Etkinlik 5 Şubat 2019 günü yapılan ve HAVELSAN'ın onaylı tedarikçi havuzunda yer alabilmek için sunumlarını gerçekleştiren 120 firma ile birebir görüşmelerin ardından sona ermiştir.
Comments


bottom of page