HUKD Ankara Şirketleri Ziyareti Gerçekleştirildi


Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği (HUKD) olarak kümelenme üyesi firmalar ile ve İzmir Kemalpaşa Organize Sanayide faaliyet gösteren bir grup firmanın katılımı ile 19-20 Kasım 2018 tarihlerinde Ankara Şirket Ziyaretleri Organizasyonu II gerçekleştirilmiş ve FNSS A.Ş., ROKETSAN A.Ş., Türk Havacılık Sanayii A.Ş. ve ASELSAN A.Ş. şirketleri ziyaret edilmiştir.

Firmaların Tedarik Direktörlükleri ile bir araya gelinmiş, hem kümelenme firmalarının temsilcilerle tanışması sağlanmış hem de sektörün öncü firmalarının tedarikçi politikaları hakkında bilgiler edinilmiştir. Ayrıca ziyaretler kapsamında tesis gezileri de sağlanmıştır.

Ek olarak, Ankara organizasyonu kapsamında 19 Kasım 2018 akşamı Teknokent Savunma Sanayi Kümelenmesi (TSSK) Yönetim Kurulu Üyelerinin daveti ile Savunma ve Havacılık İmalatçılar Derneği (SASAD) Genel Sekreteri Sn. Hüseyin Baysak ile Sekreter Yardımcısı Sn. Yılmazküçükseyhan'ın katıldığı bir akşam yemeği yenilmiştir.

Yemek kapsamında daha önce imzalanan İş Birliği Niyet Anlaşması kapsamında yapılabilecek çalışmalar görüşülmüş ve SASAD yetkililerine sektöre katkıları adına teşekkür etmek için plaket takdimi yapılmıştır.


© 2017 AEROSPACE CLUSTER ASSOCATION

  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon