Kordsa'nın kompozit üretim tesisi, Havacılık, Uzay ve Savunma Sanayii Kalite ve Risk Yönetimi St


Kordsa'nın Sabancı Üniversitesi is birliğiyle hayata geçirdiği Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi'ndeki üretim tesisinin, Havacılık, Uzay ve Savunma Sanayii Kalite ve Risk Yönetimi Standardı'na uygunluğu BS EN ISO 9001:2015 ve EN 9100:2016 (AS9100D) belgeleriyle tescillendi. Avrupa'nın sayılı üreticileri arasında yer alan merkez, kompozit teknolojileri alanında temel arastırmadan baslayıp prototip üretimiyle devam eden, seri üretimle sona eren arastırma gelistirme döngüsünün tüm basamaklarında hizmet veren bir teknoloji üssü olarak konumlanıyor.

Kordsa'nın havacılık, uzay ve savunma sanayindeki ulusal ve global müsterilerine vereceği hizmeti onaylayan bu uygunluk belgesi, sirketin sivil havacılık alanındaki hedeflerini bir üst seviyeye tasıyacak.

Kordsa Hakkında

Kordsa; lastik ve insaat güçlendirme ile kompozit teknolojileri pazarlarının global oyuncusudur. Lastik güçlendirme teknolojileri pazarının dünya lideri Kordsa, Amerika'dan Asya Pasifik'e kadar uzanan genis bir coğrafyaya yayılan üretimiyle güçlendirme teknolojilerini tüm dünyaya sunmaktadır. Ar-Ge ve inovasyonu tüm is süreçlerinde temel alan Kordsa, 692 patent basvurusuna sahiptir


© 2017 AEROSPACE CLUSTER ASSOCATION

  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon