SAVUNMA SANAYİ MÜSTEŞARIMIZIN HUKD ZİYARETİ


Savunma Sanayi Müsteşarımız Sayın Prof. Dr. İsmail Demir, Müsteşar Yardımcısı Sn. Dr. Celal Sami Tüfekçi, Sanayileşme Dairesi Başkanı Sn. Bilal Aktaş, Kara Araçları Dairesi Başkanı Sn. Fatih Yakıcı ve Sanayileşme Dairesinin kıymetli yetkilileri İzmir'e gelerek Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği'ni ESBAŞ'ta ziyaret etmiştir.

35 firma temsilcisinin katılım sağladığı toplantı kapsamında, kümelenme faaliyetlerinin aktarılması sonrası SSM heyeti samimi bir söyleşi ortamında kümelenme üyelerinin sorularını yanıtlamışlardır. HUKD üyesi Kale Pratt & Whitney ve Kaan Makine ile BMC firmalarını ziyaret eden ve incelemelerde bulunan müsteşarımız ve ekibi ile çok faydalı toplantılar gerçekleştirilmiştir.

Sayın Demir toplantı kapsamında yaptığı açılış konuşmasında, HUKD'un en dikkat çekici kümelenmelerden birisi olduğunu ifade etmiş, ihracat seferberliğinden bahsedilen bu günlerde, firmaların birlikte çalışmasının gerektiği; bu sistemin çalıştırılabilmesinde sanayinin nabzını tutan kümelenmelerin rolünün çok önemli olduğunu ve firmaların kümelenmeler aracılığı ile kendilerine ulaşmasını istediklerini ifade etmiştir.


© 2017 AEROSPACE CLUSTER ASSOCATION

  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon