Kemalpaşa OSB Mah. İzmir Kemalpaşa Asfaltı Cad. No: 17/ 1 Kemalpaşa/ İzmir
T: +902328770300 F: +902328770302
bilgi.cengelli@istasas.com.tr   www.istasas.com.tr

FİRMA HAKKINDA
Global ölçekte, 23 ülkede 180’den fazla akredite tesisi ile sektöründe lider konumda olan Bodycote; ısıl işlemler, metal birleştirme, sıcak izostatik pres (HIP) ve yüzey teknolojileri de dahil birçok teknolojik uygulamada müşterilerine yüksek kaliteli hizmet sunmaktadır. Klasik ısıl işlemler ve yüksek teknolojili özel prosesler ile Bodycote, metal ve alaşımlarının mekanik özelliklerini iyileştirmekte; Havacılık ve Savunma, Otomotiv, Tarım ve İş Makinaları, Enerji ve Genel Endüstri’nin pek çok alanında kritik parça ve komponentlerin ömrünü uzatan prosesleri müşterilerine 30 yılı aşkın bir süredir en güvenilir standartlarda sunmaktadır. 
2006 yılında, “BODYCOTE” Türkiye’de “ISTAŞ Isıl İşlem” ile ortaklık kurarak, günümüzde üç önemli endüstriyel bölgede hizmet vermektedir : İzmir (Kemalpaşa OSB), Bursa (Nilüfer OSB) and Gebze (Dilovası İMES OSB).
Bodycote kalite politikaları ile de entegre olan tüm fabrikalarımızda ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi sertifikasyonları standart olup; Gebze’de AS9100D Havacılık Kalite Yönetim sistemi, İzmir ve Bursa’da ise IATF16949 Otomotiv Kalite Yönetim Sistemi sertifikasyonları ile CQI-9 normlarında, müşterilerimizin beklentilerinin üzerinde ısıl işlem hizmeti sunulmaktadır.


TEMEL KABİLİYETLER ve UZMANLIK ALANLARI
“Bodycote Istaş” tesislerimizde müşterilerimize kaliteli, güvenilir ve zamanında sevkiyat anlayışı ile çok geniş yelpazede “ısıl işlem” hizmetlerimizi, yüksek teknoloji ve kapsitede atmosfer kontrollü kamaralı fırınlar (ıslah, sementasyon, karbonitrasyon, gerilim giderme, normalizasyon, izotermal tavlama ve çeşitli yaşlandırma ve tavlama işlemleri), vakum fırınları (vakum sertleştirme, vakum sert lehimleme-brazing, yaşlandırma), nitrasyon fırınları (Corr-i-dur, gaz nitrasyon, nitrokarbürizasyon, oksidasyon) ve indüksiyon sertleştirme makinalarında (orta ve yüksek frekans), yetkin ve deneyimli personelimiz ile sunmaktayız.
Havacılık ve Savunma Sanayine yönelik olarak, özellikle “ıslah, sementasyon, yaşlandırma, solusyona alma” gibi prosesleri özel alaşım çeliklere kamaralı fırınlar (oil quench) ve vakum fırınlarında (gas quench) uygulamaktayız.

MÜHENDİSLİK KABİLİYETLERİ
GEBZE Fabrikamızda AS9100D sertifikasyonu ile Havacılık ve Savunma Sanayine yönelik çeşitli özel ısıl işlem standartlarında (AMS2750, AMS2759, AMS-H-6875, STA-100-81-40, TPS382 vb.), sivil ve askeri programlara ait (Sikorsky, Agusta Westland, KAI, TAI’nin genel Maksat ve Atak helicopter projeleri, IHA uçağı TIHA, Roketsan, Aselsan vb.) ısıl işlem hizmeti vermekteyiz.
Boeing, Airbus, GE, Safran, Honeywell, ITP/Rolls-Royce gibi global ana sanayi firmalara hizmet verebilmek amacıyla NADCAP sertifikasyon sürecimiz de başlamış bulunmaktadır.


SERTİFİKALAR
- AS9100D
- IATF16949
- ISO9001
- ISO14001

İRTİBAT
İletişim: +90 232 877 03 00
Web: www.bodycote.com
Adres: Kemalpaşa OSB, No:17/1, Kemalpaşa/İZMİR

© 2017 AEROSPACE CLUSTER ASSOCATION

  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon